Pradžia » Blogas » Lyjo lelijo

Lyjo lelijo

Apie

"Lyjo Lelijo" yra lietuvių liaudies daina, sutartinė, trejinė. Sutartinė yra daugiabalsė dainavimo forma. Nuo 2010 metų sutartinės įrašytos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Sutartinės būna dvejinės, trejinės ir ketvirtinės. Ketvirtinės sutartinės yra panašios į dvejines, tik dainuoja dvi poros atlikėjų (ar atlikėjų grupių).

Trejinė sutartinė atliekama trijų atlikėjų arba trijų grupių. Pirma grupė pradeda dainuoti, antra grupė įsijungia vėliau, po to prisijungia trečia grupė, o tuo metu pirma grupė daro pertrauką. Taip eina viskas ratu. Vienu metu lygiagrečiai dainuoja dvi grupės. Pavyzdžiui, Lyjo Lelijo dainoje, antra grupė pradeda dainuoti po to, kai pirma grupė baigia priedainį „Lyjo lelijo“. Pertrauka daroma po pagrindinės dalies „Kas ty gražiai žydėjo“.

Sutartinės žodžiai

Lyjo lelijo
Kas ty gražiai žydėjo
Lyjo lelijo
Liepa gražiai žydėjo
Lyjo lelijo
Kas tų liepų nukirto
Lyjo lelijo
Brolis liepų nukirto
Lyjo lelijo
Sesė žiedus surinko
Lyjo lelijo
Vainykėlį nupynė
Lyjo lelijo
Jaunimėlin išėjo

Dainos versijos

Tai yra liaudies daina, yra ne viena žodžių versija. Lyjo Lelijo dalis keičiama į Lylio Lelijo ar Lijo Lelijo. Taip pat keičiamos kitos dalys arba pridedamos naujos. Pavyzdžiui, Jaunimėlin nuėjo – Šventyklėlėn nuėjo / Bažnytėlėn nuėjo.

Paklausykime

Sutartinė Lylio Lelijo atliekama ansamblio Rėda.


Lijo...

Lyjo versija man pati gražiausia.

Už lango lyja lietus, o aš su nėriniu rankose niūniuoju Lyjo lelijo...

Daugiau informacijos

http://www.sutartines.info/slaviunas/

1 thought on “Lyjo lelijo”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *